Your search results

RELOKACE FIRMY – KDY JI ZVÁŽIT A NA CO MYSLET?

 
RELOKACE FIRMY – KDY JI ZVÁŽIT A NA CO MYSLET?
 

Komerční nemovitosti jsou stále velmi vyhledávanou komoditou, a to především díky postupnému nárůstu ekonomiky. Dozvíte se, proč je vhodné zamyslet se nad relokací své společnosti a na co byste se měli zaměřit při výběru nových prostor.

Naše komerční oddělení se soustředí především na segment kancelářských budov, skladování, logistiky a obchodních prostor. Nacházíme řešení pro malé i velké podnikatele. Díky aktivnímu přístupu a synergii dokážeme efektivně snížit náklady na celý proces, uspokojit poptávku a dát tak prostor růstu novým i stávajícím firmám.

Kdy je vhodné zvážit relokaci společnosti?

  • komplikovaná dopravní dostupnost pro zaměstnance či pro klienty
  • nevhodné dispozice – příliš malé kanceláře či naopak příliš velké
  • nedostatečná technická podpora současných prostor pro podnikání
  • reprezentativní stránka – dobrá adresa = dobrá vizitka
  • potřeba modernizace pracovního prostředí
  • finanční stránka – cena za nájem, poplatky
  • nedostatek parkovacích míst
  • přirozený růst společnosti


Postup při vyhledání nových prostor

Je dobré si na vyhledání nových prostor zajistit vhodného realitního specialistu, který Vám dobře poradí s relokací společnosti. Je však nezbytné zvážit několik důležitých věcí ještě před samotným vyhledáváním nových prostor, zejména si spočítat náklady na samotný přesun. Rovněž je nezbytné řešit stěhování na lepší adresu v dostatečném předstihu, a to v souvislosti s velikostí stěhované společnosti i v závislosti na čase potřebném pro samotný přesun – ideálně půl roku dopředu, u větších subjektů i rok. Je nutné vzít v potaz i současnou výpovědní lhůtu dle podmínek ve stávající nájemní smlouvě.

Fakta o stěhování

Stěhování kanceláří zatěžuje firmu z hlediska pozastavení provozu a s tím spojených ztrát. Známe efektivní řešení, která minimalizují zmiňovaný deficit a výrazně urychlí průběh relokace. Jedná se o plán příprav, samotnou realizaci přesídlení a potřebný space plan, který zajistí rychlé a efektivní nastěhování potřebného zařízení do nového působiště. Pomůžeme Vám s celým procesem – od nájemní smlouvy přes vyjednání obchodních podmínek až po realizaci interiérové přestavby či vybavení prostor.

Sdílet